Nike Metcon Free 3

Spojenie toho najlepšieho z behu a intenzívneho tréningu

Spoločnosť Nike tento rok opäť predstavila model Nike Metcon Free. Ide v poradí o 3. pokus zmeniť chápanie fitness sveta a jeho potrieb. V modeli spája to najlepšie z dvoch divízii – bežeckej a tej mladšej, určenej na intenzívny tréning. O tom, čo sa zmenilo si povieme viac nižšie.

Na prvý pohľad udrie do očí trendy robustná Nike Free podrážka. Tá prešla niekoľkými zásadnými úpravami od posledného vydania. Nike Free špička sa skladá zo 6-tich dielov, ktoré sú od seba oddelené malou medzerou. Päta tenisky je naopak tvrdšia a celistvá. Podrážka je prispôsobená na beh po tvrdom povrchu a aj napriek robustnému vzhľadu máte neuveriteľne citlivé chodidlo, nakoľko je teniska len obalená v podrážke aby vyzerala mohutne.

Do tenisky sa veľmi dobre nazúva, keďže ide o obuv ponožkové typu. Šnurovanie spolu s flywire technológiou oceníte pri skokoch ale aj behu, pretože vám vrátia istú časť energie späť. Celú tenisku moderne dotvára väčšie swoosh logo na boku. Veľmi odolný materiál a spevnené plochy vám zaručia dlhú životnosť.

Tenisky doporučujeme ako na tréningy, tak aj na každodenné nosenie. V prípade tréningov by sme neodporúčali lano, ktoré môže poškodiť penovú podrážku. Zároveň nie je táto teniska vytvorená na hľadanie nových maximálnych váh na činke. Ak obľubujete beh a gymnastiku, tenisky Metcon Free 3 sú pre vás ako stvorené.