Reebok Nano X

Pripravený zvíťaziť!

Je to presne 10 rokov, čo uzrel svetlo sveta prvý model zo série Nano od značky Reebok. Tak ako po iné roky, aj tento rok značka Reebok vydala svoj nový model v tejto sérii. Tentokrát sa zmeny po prvýkrát rozhodli preniesť aj do samotného názvu, kde sa plánované označenie 10 zmenilo na X. Netušíme, čo viedlo vedenie spoločnosti k tomuto kroku, no nám sa podarilo dostať tenisky do rúk a prinášame Vám krátke postrehy, ktoré Vám budú určite nápomocné pri výbere novej obuvi.

Nano X

Zvršok tenisky prešiel mnohými úpravami. Je vyrobený pomocou technológie Flexweave®, s malou úpravou na rozdiel od modelu Nano 9. Nano X je upravená tak, že využíva priečne pruhovanie. Tento malý upgrade má za následok fakt, že tenisky dokonale fixujú nohu, čím navodzujú pocit ponožky vo vnútri tenisky. Sú pevné, ale zároveň veľmi pružné. Nano X disponujú zúženou špičkou, čo uvíta mnoho ľudí, nakoľko pri predošlom modely bola špička príliš široká a chodidlu tak neposkytovala dostatočnú stabilitu.

Nano X

Na prvý pohľad sa nám zdalo, že bočná strana tenisiek neprešla veľkými zmenami, no opak bol pravdou. Vektorové logo je presunuté do oblasti, ktorá je najviac zaťažovaná, čím Reebok vyriešil súčasne 2 problémy. Jednak zachovali dizajn, na ktorý sme všetci zvyknutí a zároveň s ním efektívne spevnili zaťažovanú časť tenisky. Taktiež osadenie šnurovania je posunuté nahor, pričom spodné diery šnurovania sú chránené syntetickou kožou pred odretím – napríklad pri lezení na lane.

Nano X

Nano X

Keďže sú tenisky Nano X ponožkového charakteru, jazyk tenisky dokáže udržať svoju pozíciu počas celého tréningu. Je o niečo širší ako pri predošlom modely, čo je len pozitívny aspekt, pretože chodidlo je lepšie stabilné. Vyvýšenú pätu hodnotíme veľmi pozitívne. Tu sa firma Reebok naozaj „vyhrala“ s konštrukciou a použila veľmi hustú penu. Výsledok fixuje chodidlo neuveriteľne pevne a zároveň nie je vôbec cítiť.

Nano X

Nano XNano X

Podrážka EVA (Etylén-vinyl acetát) je opäť zložená z dvoch častí. Hlavná časť je pevne spojená so zvrškom – tvorí teda jeden celok, ktorý umožňuje tlmiť nárazy, pričom vonkajšia časť zostala nepozmenená v porovnaní s Nano 9. To nás nesmierne teší, pretože podrážka nemala z nášho pohľadu žiadne nedostatky. Pri tréningu poskytuje skvelú trakciu aj pri nerovnostiach. Je dostatočne stabilná pri vzpieraní ale zároveň nie veľmi tvrdá na beh.

Nano X
Nano X

Ako teda hodnotíme z nášho pohľadu novú vlajkovú loď pre crossfit z dielne Reebok? Nano X sú presne to, čo by chcel každý atlét nosiť počas súťaže, ale aj prípravy na ne. Značke Reebok sa podarilo vytvoriť multifunkčnú tenisku, ktorá v sebe dokázala skĺbiť všetko potrebné pre každý jeden cvik. Dokážu byť stabilné pri vzpieraní a zároveň byť dostatočne pohodlné a efektívne pri behu. Tešíme sa na farebné variácie, ktoré Vám prinesieme v priebehu roka a určite nám nezabudnite napísať, aké sú Vaše pocity z nových Nano X!

Nano X